Wysyłka 24h! Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłamy na następny dzień roboczy!
Wysyłka 24h! Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłamy na następny dzień roboczy!

Pomimo, iż żyjemy w XXI w. odpowiedź na to pytanie co oznacza miłość, nadal nie jest jednoznaczna, może poprostu samo pojęcie miłości jest na tyle szerokie, że jego wytłumaczenie nie jest możliwe?


Jeśli podejść do tematu stricte naukowo to można uznać, iż miłość to:
1. głębokie uczucie do drugiej osoby, 
2. silna więź, jaka łączy ludzi,
3. głębokie zainteresowanie czymś, 
4. pożycie seksualne.
No i trudno nie zgodzić sie z tą definicją...ale "miłość" zasługuje chyba na trochę więcej niż na sprowadzenie jej do kategorii rzeczownika lub czasownika. 
Najbardziej trafną i zarazem zdumiewającą definicję miłości odkrył przede mną ...Albert Einstein. Tak..mowa o TYM wybitnym fizyku, który przedstawił teorię względności. No więc jak wytłumaczył miłość jeden z wybitniejszych naukowców wszechczasów...

"Istnieje niezwykle potężna siła, dla której, jak dotąd, nauka nie znalazła oficjalnego wytłumaczenia. Owa siła zawiera w sobie i wpływa na wszystkie inne, stoi ponad wszelkimi zjawiskami działającymi we wszechświecie i do tej pory nie została jeszcze przez nas rozpoznana.
Tą uniwersalną siłą jest MIŁOŚĆ.
Miłość jest Światłem, które oświetla tych, którzy ją dają i przyjmują.
Miłość jest grawitacją, ponieważ sprawia, że ludzie czują się przyciągani do innych.
Miłość jest mocą, ponieważ pomnaża to, co w nas najlepsze i nie pozwala ludzkości zginąć w jej ślepym egoizmie. Miłość rozwija i ujawnia.
Dla Miłości żyjemy i umieramy.
Miłość jest Bogiem, a Bóg jest Miłością.
Ta siła wyjaśnia wszystko i nadaje życiu znaczenie. To czynnik, który zbyt długo ignorowaliśmy, być może dlatego, że boimy się miłości, ponieważ jest jedyną energią we wszechświecie, która nie podlega woli człowieka."

Pewnie zgodzicie się ze mną, że Einstein był  genialnym myślicielem! Czyż w jego słowach nie kryje się istota słowa Miłość. 
A czym jest miłość dla mnie osobiście? Dla mnie od 20 lat miłość to mój ukochany, od 7 lat to moje dziecko, to również miłość do moich rodziców i rodzeństwa, miłość do psa, przez którego niejednokrotnie wybiłabym zęby, bo jest wiecznie pod moimi nogami :D Dużo tej miłości we mnie...i dużo też wdzięczności, że ta miłość jest. 


Miłość do ukochanej osoby możecie świętować juz za kilkanaście dni - 14 lutego. Z tej okazji zapraszam Was na naszą stronę www.illu.pl. Tylko u nas znajdziecie ilustrowane kubki idealne na prezent na walentynki, dla ukochanej, ukochanego, dla drugiej połówki. A na nich znajdziecie jedne z najpiękniejszych cytatów o miłości!
 

All You need is Love
One Love One Heart
True Love Story Never Ends
Love You to the Moon and Back
You're always in my Heart